Jak dbać o cerę? cz. 2

Bardzo proszę dodawajcie się do obserwatorów, bo jest bardzo mało;(, ale dobrze, że chociaż ktoś jest;). Przypominam, że jutro wychodzi nowy numer BRAVO i jeśli ktoś chce kupić to kosztuje 2,60 i dodatkiem będą bransoletki z napisami. Przypominam też, że komentować może każdy nie tylko obserwatorzy!!! Jeśli chcecie żebym coś zmieniła w blogu to piszcie pod postem lub na mojego maila moniusia1022@wp.pl

Więc dziś kolejny wpis z części porad:jak dbać o cerę? Mam nadzieję, że moje porady są dla was przydatne i pomogą wam w problemach. Więc oto kolejne porady:

4. Na zimę skóra zaczyna się zmieniać, robi się matowa lub szorstka a w niektórych przypadkach schodzi. Warto się zaopatrzyć w dobry krem nawet taki dla dzieci np. bambino. Choć to dla małych dzieci jak i dla starszych jest bardzo dobry i w zimę wcale nie będzie się od niego błyszczeć, bo po drodze kiedy wieje wiatr ścina nam twarz i ręce, więc polecam.

5. Wiem, że niektórzy pomyślą, że moje porady są prymitywne, ale podaje takie, żeby nie trzeba się dużo kosztować, bo nie każdy chce wydawać mnóstwo kasy na kosmetyki. Naszą skórę trzeba nawilżać od środka. Dlatego, jeśli chcecie mieć gładką skórę pijcie 1,5 l wody niegazowanej dziennie. Po kilku dniach skóra będzie wyglądała na ,,zdrowszą", bardziej zadbaną.

6. O twarz można dbać nakładając maseczki. Można kupić specjalne w aptece lub jakimś sklepie kosmetycznym albo zrobić samemu. Można zrobić tak: pokroić dwa plasterki cytryny lub ogórka i nałożyć na oczy. Na policzki, czoło itp. itd. można nałożyć kupioną maseczkę i więcej plasterków ogórka na ok. 20 min. Potem skóra będzie bardziej wypoczęta.

7. Uważajcie na ostre i słodkie jedzenie, bo od nich robią się krosty. Jeśli już wam sie pojawią to możecie kupować specjalne preparaty, żeby syfy szybciej znikały. Jednak nie zawsze się opłaca, bo na twarzy niektórych znikają po paru tygodniach, a u innych trzymają się miesiące. Kiedy już pojawi się krosta to musicie się powstrzymać od zdrapania, bo bakterie się przenoszą i wyskoczą kolejne.

Mam nadzieję, że nie zanudziłam was i chyba zrobię jeszcze jedną część dbania o cerę;).

Komentarze

Ostatnio popularne