Maseczki do twarzy

Zachęcam do komentowania, bo komentować może każdy nie tylko obserwatorzy;)
Dziś post o maseczkach, czyli z cyklu porad:)

Najbardziej polecane dla osób, które nie korzystają zbytnio z maseczek są te w saszetkach. Są w przystępnych cenach, ale niestety przeważnie wystarczają na dwa użycia. Trzeba jednak dobrze je dobrać, bo są do różnych rodzajów cery. Lepiej również przeczytać gdzie dokładnie używać, bo niektóre nakłada się tylko na strefę T(czyli na czoło, nos i brodę), a część na inne partie twarzy.
Trzeba je również dobrać do pory roku oraz wieku, więc najlepiej dopytać się w aptece.
Przed nałożeniem maseczki należy oczyścić twarz!!!!!
Oto rodzaje maseczek:

1.Oczyszczające
Nada się tylko do skóry suchej i trądzikowej. Likwidują zanieczyszczenia i wchłaniają nadmiar łoju. Pozostają na twarzy ok. 10-15 min. Po upływie określonego czasu należy zwilżyć twarz i zmyć letnią wodą.

2.Nawilżające
Przeznaczone do cery suchej. Łagodzą podrażnienia skóry oraz likwidują łuszczenie się. Działanie widać natychmiast, bo skóra wygląda na zdrowszą, odbudowaną i zadbaną. Takie maseczki nakłada się na ok. 15 min., a resztki zmywa się wacikiem(nie zmywamy jednak całej maseczki). Warstwa, która pozostaje na skórze nadal działa.

3.Napinające
Występują w postaci żelu i ten typ maseczki nadaje się do każdego rodzaju cery. Żel rozprowadza się na ok. 10 min. Po upływie określonego czasu maseczka odrywa się od skóry.

4.Odżywcze
Są do cery "dojrzałej", czyli takiej, która ma np. trochę widocznych zmarszczek(jednak nie polecam do użytku dla nastolatek, bo może tylko wyniszczyć skórę). Po ok. 10 min. pozostałości maseczki należy zetrzeć wacikiem lub chusteczką. Zawiera wiele cennych minerałów i witamin.

Komentarze

Ostatnio popularne