Wróżby andrzejkowe cz. 1

Zbliżają się Andrzejki, więc czas napisać trochę o wróżbach. Można w nie nie wierzyć, ale to zawsze fajna zabawa;)

1. Ze znajomymi zdejmijcie buta z tej samej nogi. Ustawiajcie je jeden za drugim, a ten, który pierwszy przekroczy próg pierwszy ożeni się/wyjdzie za mąż.

2. Obieraj jabłko i staraj się by skorka była jak najdłuższe. Porównaj je ze skórkami znajomych i związek osoby, która oskrobie najdłuższą będzie najszczęśliwszy!

3. Na kartce lub tablicy zacznij rysować osobę(w tej chwili trzeba mieć zawiązaną opaskę na oczach). Kiedy uznasz, że skończyłaś zdejmij opaskę. I jak wygląda osoba, którą narysowałaś? Możliwe, że tak będzie wyglądać osoba, która będzie twoją szczęśliwą połówką.

4. Napisz na sercu wyciętym z kolorowego bloku imiona płci przeciwnej. Odwróć je i z zamkniętymi oczami przebij szpilką w którymś miejscu. Czy tak może mieć na imię twój przyszły chłopak? Jeżeli jednak trafisz w pustą przestrzeń na miłość musisz jeszcze poczekać.

5. Postaw miskę lub jakieś naczynie z wodą(najlepiej by było jak największe). Pomyśl życzenie. Weź drobną monetę i będąc odwrócona do naczynia próbuj w nie trafić. Próbuj do skutku. Te życzenie spełni się za tym razem, za którym wpadło do wody. Jeśli odbije się od ściany i trafi do miski to życzenie spełni się z czyjąś pomocą;)

Więcej wróżb w drugiej części;)

EDIT: niestety dziś już nie zdążę dopisać reszty, ale te najbardziej interesujące już podałam. Szczęśliwych Andrzejek;)

Komentarze

Ostatnio popularne