Ćwiczenia na płaski brzuch

Wiem, że długo nie pisałam, ale nie dość, że nie miałam zbyt dużo czasu to jeszcze zabrakło mi pomysłów na nowy post. Jeżeli chodzi o BRAVO to w następnym numerze dodatkiem będzie smycz z napisem LOVE.

Wracając do dzisiejszego postu, trudno jest zadbać o swój brzuch, by stał się płaski, a największy problem z tym mają tzw. leniuchy;). Kiedyś jednak trzeba się wziąć się za siebie. Wykonując łatwe ćwiczenia, można naprawdę o siebie zadbać. Trzeba być tylko cierpliwym.

Jak to zwykle na w-f-ie przed ćwiczeniami trzeba zrobić chociaż krótką rozgrzewkę. 

1. Nożyce
Ćwiczenie wykonujemy leżąc na plecach, z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Nogi unosimy nad podłogę i staramy się nie dotknąć nimi ziemi. Są dwa rodzaje nożyc:
* Nożyce pionowe- wymachujemy obiema nogami w górę i w dół jednocześnie i staramy się nie dotknąć podłogi.
* Nożyce poziome-wymachujemy obiema nogami w prawo i lewo jednocześnie, tak, żeby nogi krzyżowały się w kostkach(czyli lewą nogą wymachujemy w lewo, prawą w prawo i spotykając się na środku, jedna jest na górze, a druga na dole. Potem inna jest na dole, a inna na górze.).

2. Brzuszki
Ćwiczenie powszechnie znane. Gdyby ktoś nie wiedział to trzymamy ręce za głową, nogi zgięte w kolanach(jak przy siedzeniu na krześle) lub wyprostowane(jak kto woli) i unosimy tułów starając się dotknąć łokciami, kolan.

3. Scyzoryk
Ćwiczenie polega na szybkim przyciąganiu ku sobie ugiętych nóg i tułowia(łokcie za głową). Następnie tyłów i nogi opuszczamy, jednak nie kładziemy ich na ziemię.

4. Wyrzuty nóg
Kładziemy się na plecach na podłodze. Następnie podnosimy się na stopach, tak, aby być podpartym tylko na stopach i barkach(czyli reszta ciała ma po prostu leżeć). Ręce można mieć splecione na karku. Jedną nogę najpierw prostujemy i powoli unosimy do góry, a następnie, gdy jest prosta równolegle do drugiej to uginamy ją w kolanie i przyciągamy do klatki piersiowej.

Mam nadzieję, że ćwiczenia okażą się pomocne i zrozumiałe, a w razie jakichkolwiek pytań piszcie.

Komentarze

Ostatnio popularne