Jak zmienić swoje życie?

Jakie powinno być twoje postanowienie noworoczne?

Jest to bardzo fajny test, który może zrobić każdy bez żadnego logowania itp. Choć wynik końcowy nie zawsze może być trafny;). Trzeba odpowiedzieć tylko na 5 pytań.

Wracając do dzisiejszego postu: na pewno nie raz zastanawiałyście się nad zmianą wizerunku, ale zabrakło wam odwagi albo chciaż nad zmianieniem podejścia do życia jednak było to dla was za trudne, zbyt męczące.
Wyczytałam, że do zmian dobra jest metoda ,,małych kroków,,...czyli metoda kilku etapowa.


1. ,,napraw,, swoje uczucia
Wystarczy zacząć pisać pamiętnik. Nie ważne czy internetowy, czy tradycyjny, bo dobrze jest się czasem wygadać. Jeśli nie ma się odwagi porozmawiać wystarczy to napisać, a na pewno zrobi nam się lżej;). Jednak w pamiętniku powinno się być szczerym, bo w końcu tylko ty możesz go czytać.

2. znajdź hobby
Czasem naprawdę trudno jest oderwać się od telewizora, bo np. leci twój ulubiony serial, albo od komputera, bo może twoja ulubiona gwiazda doda jakiś post na fb. Nie jest łatwo się oduzależnić, jednak trzeba znaleźć sb po prostu inne zainteresowanie np. gra na jakimś instrumencie(nawet tak łatwym jak harmonijka) czy znajdowanie ciekawych informacji o zwierzętach, a może szkicowanie ubrań?
       
3. wyluzuj i naucz się relaksować
Można to zrobić słuchaniem swojej ulubionej muzyki, spędzaniem więcej czasu na dworze, czy po prostu ćwiczeniami(np. takimi jak w poprzednim poście).  
Jest też specjalne ćwiczenie na zrelaksowanie:
Wybierz w swoim pokoju jeden przedmiot, który szczególnie lubisz. Potem, patrząc na tę rzecz, weź głęboki wdech i powoli wypuść powietrze. Oddychaj w ten sposób przez pięć minut, koncentrując uwagę na tym przedmiocie. Kiedy twoje myśli odpłyną (np. w stronę wydarzeń dnia), ponownie skup uwagę. Nie przerywaj ćwiczenia przed wyznaczonym czasem.
Lub takie ćwiczenie:
Ułóż się wygodnie, zamknij oczy... Oddychając głęboko i spokojnie, rozluźniaj po kolei wszystkie mięśnie od góry do dołu. A kiedy dojdziesz do palców stóp, poleż jeszcze kilka minut, myśląc o tym, jaka jesteś rozluźniona. Postaraj się robić te ćwiczenia regularnie, a wtedy ich efekty będą najlepsze.


4. zabaw się w stylistkę
Będziesz stylistką, która musi ubrać klientkę: samą siebie. Poczytaj czasopisma o modzie(np. Avanti czy BonPrix), a na pewno wpadną ci jakieś fajne pomysły do głowy na nowe stylizacje. Powodzenia!!!

Komentarze

  1. Bardzo fajna metoda. Mi wystarczyła zmiana szkoły (z gimnazjum do liceum) i stopniowo zaczęłam się zmieniać.
    Pozdrawiam, www.DuskaB.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

✿ Bardzo dziękuję, że tu jesteś
✿ Zostawiając komentarz masz gwarancję rewanżu

Ostatnio popularne