Jedzenie wpływające na zdrowie naszych włosów

Dziękuję za 11 obserwatorów!!! Od razu mam większą chęć do pisania i choć miałam przeciętny humor od razu jestem szczęśliwsza. Jeszcze raz dziękuję!!

Więc dziś również post o włosach, ale tym razem o jedzeniu oraz jakie ono ma wpływ na nasze włosy.

Oto jedzenie wpływające na poprawę stanu naszych włosów:

1. Jeśli masz słabe, łamliwe pasma, prawdopodobnie brak ci wapnia. Postaw na mleko i jego przetwory (kefiry, jogurty, biały ser) oraz jajka, które odżywią włosy.

2. Łosoś jest bardzo bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, które są odpowiedzialne m.in. za zdrową skórę głowy, a także nadają połysk kosmykom.

3. Owoce cytrusowe ograniczają łamliwość pasm i zapewniają ich zdrowy wygląd;)

4.
Cebula zawiera dużo siarki, która jest materiałem budulcowym włosów.

5. Marchew(tak samo jak łosoś) ma w sobie dużą ilość witaminy A, która zapobiega wypadaniu włosów. Chrup więc marchewki!!!

6. Pomidory są bardzo bogate w witaminę C oraz likopen, odpowiedzialny za czerwoną barwę tych warzyw. Dzięki tym składnikom twoje włosy są silniejsze, a jednocześnie chronione przed toksynami z zewnątrz.

7. Banany zawierają dużo witaminy B, gwarantującej szybki wzrost kosmyków. Przy okazji poprawiają też nastrój.

8. Kakao ma w sobie związki miedzi, która odpowiada za właściwą strukturę włosów. Więc masz dodatkową wymówkę, żeby sięgać po czekoladę :)

9. Zielona herbata świetnie smakuje, oczyszcza z toksyn, ale także zapobiega wypadaniu włosów. Zawarty w niej cynk dba o strukturę kosmyków.

10. Awokado zawiera dużo roślinnych tłuszczów, dzięki czemu twoja czuprynka będzie pięknie błyszczeć, a włosy staną się sprężyste.

11. Ostrygi, krewetki, małże itp. dostarczają sporo żelaza, cynku i miedzi, czyli tego, co jest najbardziej potrzebne włosom.

12. Na pewno wiesz, że powinno się codziennie pić ok. 2 l płynów. Nie zapominaj jednak, że to głównie woda oczyszcza organizm z toksyn, które mają też wpływ na zdrowie włosów.

                     

Komentarze

Ostatnio popularne