Odżywki do paznokci

Łamliwe, rozdwajające się, matowe i pozbawione blasku paznokcie to zmora wielu. Do tego dochodzą jeszcze problemy z suchością skóry dłoni i cały urok nawet najładniejszego lakieru pryska.

Podstawą w pielęgnacji paznokci powinno więc być włączenie do diety protein oraz witamin, przede wszystkim tych z grupy B, a także witaminy A, C, E oraz cynku.

 

Masz paznokcie łamliwe i rozdwajające się? Twoja odżywka powinna przede wszystkim zawierać składniki zlepiające płytkę paznokciową. Taki kosmetyk penetruje płytkę paznokcia i dostaje się wszędzie tam, gdzie powstały mikroszczeliny – dzięki temu płytka staje się gładka. Poza tym koniecznie do paznokci łamliwych trzeba zastosować kosmetyki utwardzające. Niektóre odżywki prócz ochrony zwierają także składniki akrylowe, które mają sprawiać, że paznokieć będzie nie tylko twardszy, ale i bardziej wytrzymały.

Zwykle pod używany codziennie lakier powinno się stosować lakier bazowy – taki, który przede wszystkim odizoluje płytkę paznokciową od szkodliwych składników zawartych w lakierach.

Jeśli chodzi o preparaty apteczne, warto zdecydować się na wmasowywane w paznokcie odżywki o konsystencji kremu. W takich preparatach występuje olbrzymia dawka witamin, magnezu, który wchłania się przez skórę oraz wapnia – naturalnie wzmacniającego tkanki kostne organizmu.

Prócz odżywek, które można kupić w sklepach, bardzo wiele dają także odżywki, które można zrobić sobie w domu. Najlepiej jest co jakiś czas (raz w tygodniu) przygotowywać sobie kąpiel dla paznokci. Taka kąpiel prócz ciepłej (nie gorącej) wody zawierać powinna olejek rycynowy z sokiem z cytryny, która ma właściwości wygładzające i wybielające.

Warto mieć na uwadze także poprawnie robiony manicure, nie należy piłować paznokci zbyt głęboko po bokach, przez to możemy doprowadzić do wrastania paznokcia w skórę oraz powodować uszkodzenie płytki paznokciowej a tym samym osłabienie struktury paznokcia.

Mam nadzieję, że nie zanudziłam was na śmierć;). I mam pytanie: czy ktoś z was czyta lub czytał BRAVO LOVE? W następnym poście pokaże wam odżywki do paznokci, które są wartościowe, jednak w różnych cenach.

Komentarze

Ostatnio popularne