Więcej połysku:)

Matowe włosy są dla wielu dziewczyn ogromnym problemem. Może wykorzystując te metody nareszcie "zabłyśniesz''?

          Oto triki na włosy bez połysku:           

1. Po każdym myciu głowy nakładaj na pasma odrobinę odżywki nabłyszczającej, zaczynając od połowy długości włosów. Czekaj chwilę, po czym bardzo dokładnie spłukuj.

2. To metoda stawiająca na naturalność. Jeśli masz jasne włosy, potrzebujesz pół szklanki oczyszczonego soku z cytryny, jeśli ciemne – pół szklanki octu jabłkowego zmieszanego z wodą. Taką mieszanką polej włosy po myciu, ale nie płucz ich już wodą.

3. Zimny prysznic na sam koniec mycia głowy nabłyszczy twoje kosmyki, bo zimna woda zamyka ich łuski.

4.
Pamiętaj, że wszystkie szampony, odżywki, maski i produkty do stylizacji trzeba dokładnie spłukać, bo inaczej obciążają one włosy, które stają się ciężkie i matowe!

5. Lakier zawsze doda twoim włosom blasku, ale uważaj, żeby nie przesadzić z jego ilością, bo kosmyki będą wyglądały na tłuste.

6. Niektóre firmy mają w sprzedaży gotowe płukanki zawierające octy owocowe. Po umyciu spłukujesz włosy niewielką ilością preparatu.

7. Szampony z kwaśnymi owocami np. z ekstraktem z pomarańczy, granatu czy porzeczek dostarczą blasku twoim włosom.

8. Żeby mieć jeszcze bardziej błyszczące włosy, wymasuj je, używając jednej szklanki zimnego naparu z szałwii.

9. Pszenica z pomarańczą nabłyszczają. Sok z połowy pomarańczy połącz z 4 łyżkami oleju pszenicznego. Całość wetrzyj we włosy i zostaw na 15 min. Potem umyj pasma łagodnym szamponem.

10. Jedwab do włosów nakładaj w małej ilości na same końcówki po myciu głowy. Nie spłukuj!

Komentarze

Ostatnio popularne