Większa objętość włosów

Jak minął wam Dzień Kobiet? Mi bardzo fajnie, w szkole i w domu była super zabawa!! Oczywiście nie mogę zapomnieć o drobnych upominkach jakie dostałam(pierwszy raz w życiu jadłam czekoladę o smaku pomarańczowym, a potem chili!). Mam nadzieję, że bawiłyście się równie dobrze jak ja, a może nawet lepiej;).

A dziś porady na poprawę objętości włosów. 

Oto co może Ci pomóc jeśli Twoja fryzurka jest oklapnięta:

1. Dyfuzor to specjalne urządzenie dołączane do suszarki służy zwykle do nadawania ładnego kształtu kręconym włosom. Ale doda też objętości płaskim włosom.

2. Loki powodują, że masz od razu bujną fryzurę. Nawiń wilgotne włosy na wałki, wysusz je suszarką i pozwól wyschnąć. Kiedy pasma będą już chłodne i suche, zdejmij wałki, rozczesz loki palcami i spryskaj lakierem. Suche włosy możesz też zakręcić na lokówce!

3. Jeśli czeszesz się z przedziałkiem, codziennie zmieniaj jego miejsce, przesuwając go o parę milimetrów. Ten trik podnosi włosy.

4. Susz włosy pochylając głowę do przodu i susz od nasady ku końcówkom. Pamiętaj, żeby nie nastawiać suszarki na maksymalną temperaturę.

5. Warkoczyki są trochę pracochłonne, ale nadają puszystości nawet cienkim włosom. Zapleć jak najcieńsze warkoczyki na całej głowie i idź tak spać. Rano rozpleć pasma i przeczesz tylko palcami, żeby nie zniszczyć efektu.

6. Nie masz czasu na kręcenie loków? Zrób przedziałek i wybierając cienkie pasma, poprzekładaj je na przemian, tzn. te z prawej strony idą na lewą i na odwrót. Szybko uzyskasz większą objętość włosów.

7. Zawsze używaj szamponów i odżywek nadających objętość, jednak nie używaj tych dla włosów tłustych.

8. Podtapiruj włosy palcami albo grzebykiem o gęstych i cienkich zębach. Pasma możesz później przypiąć spinkami lub na przykład założyć opaskę.

9. Pianki stylizujące uaktywniają się zwykle pod wpływem temperatury. Dlatego wyciśnij na dłoń niewielką ilość pianki. Wetrzyj ją we włosy i dopiero wtedy wysusz czuprynkę.

10. Suche i chłodne włosy unoś do góry i z małej (ok. 10 cm) odległości spryskuj nasady pasm lakierem. Pozwól im wyschnąć i palcami uformuj fryzurę.

11.Dobrze ostrzyżone włosy potrafią oszukać, że są gęste i grube. Trzeba je odpowiednio wycieniować, tak żebyś mogła tylko je nieco potargać, by odstawały od głowy.

12. Okrągła szczotka pomoże ci w ułożeniu wybranej fryzury. Po myciu włosy wytrzyj ręcznikiem. Górne partie zepnij spinką. Te wewnętrzne nawijaj po kolei na grubą okrągłą szczotkę, susz i od razu pryskaj lakierem. Potem tak samo rób z wierzchnią warstwą. Pracochłonne, ale warte wysiłku;).

13. Sięgnij po szampon przeciwłupieżowy (nawet jeśli nie masz łupieżu), który w magiczny sposób podwoi objętość pasm.

14. Suplement diety może czasem zdziałać cuda. Jeśli masz cienkie i w dodatku wypadające włosy, być może przyczyną tego jest brak jakiegoś mikroelementu. Zaopatrz się w aptece w odpowiedni preparat, ale pamiętaj, że efekty są widoczne dopiero po paru miesiącach.


O czym chcielibyście poczytać na tym blogu?

Komentarze

 1. Narobiłaś mi ochoty na słodycze tą czekoladką :D

  zapraszam do obserwowania, już niedługo konkurs ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. I like your blog! I support you and follow you now (on google friend connect). Hope you follow back :)

  greetings
  http://www.styleundsein.de

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

✿ Bardzo dziękuję, że tu jesteś
✿ Zostawiając komentarz masz gwarancję rewanżu

Ostatnio popularne