Jak uniknąć przebarwiania się płytek paznokcia?

Zawsze kiedy maluję paznokcie żółtym lub czarnym lakierem i zostawiam go na kilka dni, po zmyciu mam przebarwienia, które na pewno nie dodają moim dłoniom uroku. Dlatego dziś taki temat, bo wiem, że nie tylko ja mam z tym problem.

1. Pod każdy ciemniejszy lakier nałóż bazę(może nią być np. odżywka do paznokci albo bezbarwny lakier) lub odżywkę przeciw przebarwieniom.

2. Najtańszym sposobem na zżółkniętą płytkę paznokcia jest sok z cytryny. Wystarczy rozkroić owoc i wbić w miąższ swoje pazurki, a następnie wmasować sok przez kilka minut. Potem umyć ręce i wmasować krem do rąk. Paznokcie można też  lekko spiłować i wypolerować płytkę.

3. Przez jakiś czas wystarczy dać odpocząć naszym pazurkom od ciemnych lakierów. Kiedy jednak ich używamy starajmy się nie trzymać ich zbyt długo na paznokciach.

4. Kiedy przebarwienia utrzymują się przez kilka tygodni i nie schodzą wraz z rośnięciem płytki może to być początek grzybicy. Jeśli podejrzewasz, że możesz ją mieć udaj się do dermatologa.

5. Powodem zażółcenia się płytki paznokciowej może być również palenie papierosów. W tym przypadku jedynym sposobem na zmianę jest rzucenie nałogu.

Jak uniknąć przebarwiania się płytek paznokci?

A wy jak walczycie z przebarwieniami na paznokciach?

Komentarze

Prześlij komentarz

✿ Bardzo dziękuję, że tu jesteś
✿ Zostawiając komentarz masz gwarancję rewanżu

Ostatnio popularne